sobota, 16 marca 2013

Owoce goji a badania naukowe

Jak należy interpretować badania na temat jagód goji? Jak naukowcy oceniają wpływ jagód goji na zdrowie człowieka? Podczas jakich kuracji najlepiej wspomagać się leczeniem jagodami goji?


Dlaczego ludzie używają jagody goji?


Jagody Goji są wykorzystywane od przeszło  6.000 lat przez zielarzy w Chinach, Tybecie i Indiach, gdzie znajdują lecznicze zastosowanie, tj.:

  • chronią wątrobe, wspomagają jej regenerację,
  • poprawiają funkcjonowanie wzroku,
  • poprawiają sprawność seksualną oraz płodność,
  • wzmacniają włókna mięśniowe ,
  • poprawiają krażęnie,
  • przyczyniają się do spowolnienia procesów starzenia się komórek.


Jagody Goji są bogate w antyoksydanty, szczególnie karotenoidy, takie jak beta-karoten i zeaksantyna. Jednym z kluczowych zadań zeaksantyna jest ochrona siatkówki oka, pochłaniając światło niebieskie i działając jako przeciwutleniacz. W rzeczywistości, zwiększone spożycie produktów zawierających zeathanthin może zmniejszyć ryzyko zachorowania na związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), główną przyczyną utraty wzroku i ślepoty u osób powyżej 65 roku życia.

W ostatnich latach sok z jagód Goji stał się popularnym napoje zdrowotnym. Naukowcy wymieniają również rozległe korzyści dla zdrowia jagód goji, istnieje ponad to wiele opublikowanych badań klinicznych ludzi, ktorzy przyjmowali regularnie jagody goji.

Jagody goji- korzyści dla zdrowia


Goji było testowane na ludziach, a wyniki tych badań zostały zawarte w dwóch obszernych badaniach. Chiński Badania opublikowane w Journal of Oncology chińskiej w 1994 roku stwierdzono, że 79 osób z rakiem odpowiedziało lepiej na leczenie, gdy goji dodano do ich codziennej diety.

Istnieje kilka badań probówek które pokazują, że przeciwutleniacze oraz ekstrakty zawarte w goji mogą uniemożliwić wzrost komórek nowotworowych, zmniejszyć stężenie glukozy we krwi, i zmniejszyć poziom złęgocholesterolu.

Ponadto, nie znamy skutków ubocznych regularnego spożycia goji, mamy więc pewność, że przyjmowanie jagó goji nie będzie w żaden sposó kolidować z przyjmowanymi przez nas lekami czy innymi zabiegami leczniczymi. Nie stwierdzono skutków ubocznych regularnego zażywania jagód goji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz